יוסף מלאכי PDF הדפסה דוא

נולד בפולין 
ב – 20.6.1911
נפטר ב – 24.11.1994
היה נשוי לשלומית
אב למאיר
ולבת-שבע שווארץ

וכך מספר יוסף: "נולדתי בפולין הליטאית, בעיירה כפרית ששמה טרבי. כיוון שהפרנסה הייתה דחוקה מאוד, אבא היגר לארצות הברית בהיותי תינוק, לחפש מזלו בארץ הזהב".
אחרי שהמשפחה התאחדה, יוסף גדל והתחנך בבית מסורתי בדטרויט, שם סיים את לימודיו בטכניון ואף הצטרף ללימודי עברית והיסטוריה יהודית.
ויוסף ממשיך: "שפר חלקי, וכשהייתי צעיר בן 19-20 ניתקתי את עצמי ממשפחתי והצטרפתי למחנה החלוצי הגדול, לתת יד בבניין הארץ".
הוא הגיע לארץ ב1930-, עם ראשוני החלוצים של התנועה בארצות הברית, הצטרף לקבוצת הצפון ואחר כך לקיבוץ רמת-יוחנן, שם בנה את קינו המשפחתי עם שלומית, מאירקה ובת-שבע. ב1940-, בא עם אנשי פלנטי לחבור לקיבוץ בית-אלפא.
ומאירקה מספר: "במשך השנים התגלית כאחד שיש לו ידיים טובות, וידעת לנצל זאת בעבודתך במוסך, במסגרייה וגם בבית. ציור ורישום היו הצד החזק שלך והעבודות שהשארת אחריך מדברות בעד עצמן. הייתה בך גם תחושה של שליחות והתנדבת לצבא הבריטי במלחמת העולם השניה, ואני ילד קטן שראה את אבא פעם בחצי שנה, עד סוף המלחמה".
יונה: "לצד עבודתו במסגרייה – מצא גם עניין ורצון לפעול בקיבוץ: בועדה הפוליטית, בועדת תרבות ובועדת חברים, וכן בקשר מסור עם חיילים".
במשך הזמן עבר לעבוד בקב-קור, ושם התמיד בעבודתו עד יומו האחרון.
ומאירקה מסיים: "יכולת לדבר איתי על כל מיני דברים וגם לצחוק ביחד. ההרגשה שלי שהלכת מאתנו מוקדם מדי. אנחנו תמיד נזכור אותך לטוב".